Screenshot!

Protože práce na pokračování Fallout Tycoonu opět značně pokročily, rozhodli jsme se uvolnit první screenshot, abyste mohli připomínkovat i grafické zpracování. Ačkoli je na něm ještě spousta věcí v provizorní úpravě, přesto už myslím o plánovaném vzhledu projektu může říci hodně. Takže co všechno ještě není finální? Asi okamžitě si všimnete terénu, který se zatím nezačal zpracovávat a na řadu přijde až později (v předběžném plánu je pustina možná o něco málo světlejší, než v původní hře) a postavy, které se v současné dob už zpracovávají. Při podrobnějším pohledu si asi všimnete odlišného nasvícení některých budov a některých nedodělků na jaderné elektrárně, takže o tomto také víme a ve finále to bude opraveno.
Své připomínky nebo návrhy tedy směřujte do knihy návštěv, na e-mail, nebo na Hofyland do klubu  založeného právě pro tento účel.

Stav Fallout Tycoonu 2 + první wallpaper ke stažení

Od posledního update už nějaký čas uplynul, takže novinek je více než dost. Programování pokročilo do stádia, kdy již můžeme bezpečně říct, že oproti prvnímu dílu se nám podařilo výrazně snížit hardwarovou náročnost. V samotných základech hry můžeme poskytnout nové informace o zpracování bojů - plánujeme tahový režim ne nepodobný hře Spellcross a hráč bude ovládat celé skupinky svých jednotek (stejně je plánováno i rozdělení civilního obyvatelstva). Do práce se zapojili noví grafici a hra dostává i velmi slušivé vizuální zpracování, o něm se ostatně budete moct již brzy přesvědčit na prvních screenshotech. Ze scénáře jsou potom hotové dvě z plánovaných pěti rozsáhlých kampaní a několik jiných textů do hry.
A teď již slibovaný wallpaper - zničená opera v Sydney od Ondřeje Nečase.

Velký červnový update aneb co vše vlastně kuchtíme

Zatímco hlavní tým Vault-Tecu pilně pracuje na Fallout Tycoon 2 přinášíme novinky i o dalších chystaných projektech.

StarGate Webgame - volné pokračování webové hry SG-web hrané v prohlížeči. SGWG nabídne pokračování strhujícího příběhu z SG-web, zakomponuje Flash a přinese několik revolučních nápadů. Zatím si prohlédněte dva rendery které budou ve hře použité (1.obrázek a 2.obrázek). V brzké době bude zpřístupněna oficiální stránka.

New Strike - mod do CaC Generals: Zero Hour se blíží k verzi 1.4, kdy konečně bude u každé původní strany jeden nový generál (US Spec Ops, Chinese Hacker general, GLA Mob general) a další řada vylepšení. Do finální verze 4.0, v niž budou dvě kompletní nové strany a kampaň o více jak 30 misích, si ještě počkáme, přesto již nyní můžete stahovat!
Screeny: 1, 2, 3

Projekt Neuna odhalen
Projekt hlavního týmu Vault-Tecu, který se skrýval pod názvem Neuna byl odhalen v rozhovoru pro Joynet. Více se dozvíte v příslušné sekci na tomto webu a v již zmíněném rozhovoru.

Nový vzhled
Jak jste si asi všimli, stránky dostaly novou podobu. S tou je spojeno i nové uspořádání, kdy byla sjednocena sekce 'Downloads' se sekcí 'Vydané hry' jednoduše proto, že se tím web zpřehlednil. Děkuji grafikovi, a protože nejsem na html žádný odborník, doufám, že jsem se nedopustil nějakých závažných chyb. Potěší nás, pokud se ke změnám vyjádříte v knize návštěv, to samé platí, pokud byste našli nějakou chybu.

Velké novinky
Začali jsme pracovat na novém projektu. Protože zatím není vhodná doba pro uvolnění podrobnějších informací, říkejme mu třeba Neuna. Tento projekt má absolutní přednost před vším ostatním a počítá se s dlouhodobějším vývojem. Z toho také vyplývá další zpráva a tou je pozastavení žabičky (asi na hodně dlouho, uvidíme, jestli se k ní někdy vrátím). Každopádně toto rozhodnutí nepadlo znenadání a schylovalo se k němu už delší dobu. Pokud vše půjde podle plánu, mnohem více se dozvíte už za 2 měsíce.

SG Web
Do vydaných her doplňuji SG webgame, počin SG Web týmu a lehce jsem pozměnil popis u FOToonu.

SG Web Team
K dnešnímu dni jsme spojili své síly s SG Web týmem, který má na svém kontě skvělou online strategii SG Web. V sekci tým najdete čtyři nové lidi a brzo se dočkáte i více informací o SG Webu.

Joynet
Zapojujeme se do systému Joynet a oficiálně zahajujeme již dříve avizovanou spolupráci s týmem Joywood Studios. Více o Joynetu se můžete dočíst zde.

Nový web
Vítejte na stránkách freewarového vývojářského týmu Vault-Tec. Během vývoje hry Fallout Tycoon se začala formovat skupina lidí, kteří chtěli ve vývoji her pokračovat, takže logicky došlo k založení nové společnosti. V současné době pracujeme na třech nových projektech a již brzy se dočkáte podrobnějších informací.

Jan Bílek